Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Kiermasz bożonarodzeniowy

Drukuj
Utworzono: sobota, 21, grudzień 2019

 

 

         Dnia 12 grudnia br. korytarz na I piętrze tuż obok pokoju nauczycielskiego wypełnił się bogato zastawionymi stołami rękodzieła oraz zapachem pierniczków. Przy akompaniamencie tradycyjnych kolęd można było nabyć za niewielką opłatą piękne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz drobne upominki dla najbliższych i dzięki temu wesprzeć lokalne inicjatywy. Tego rodzaju przedsięwzięcie jest doskonałym rodzajem podtrzymywania tradycji świątecznych jak również integracji rodzinnej, gdyż stroiki i ozdoby niejednokrotnie tworzone były w domach wspólnie z rodzicami. Organizacją kiermaszu zajęły się nauczycielki: plastyki  - pani Magda Steć pod kierunkiem której uczniowie klas szkoły podstawowej tworzyli  swoje rękodzieło na zajęciach plastycznych oraz opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu - pani Urszula Kwiatkowska. W tym roku zebrane pieniądze w wysokości 1464 zł zostaną przeznaczone na rozbudowę hospicjum.

    Kiermasz to również doskonalenie kompetencji matematycznych, kompetencji społecznej i obywatelskiej;  inicjatywność i przedsiębiorczość. Rozwijanie świadomości, że ktoś jest w potrzebie a poczucie przyjemności z dawania innym jest bezcenne i ponadczasowe. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu: dzieciom, rodzicom, nauczycielom bardzo serdecznie dziękujemy.


         Organizatorki kiermaszu Magda Steć, Urszula Kwiatkowska

Rok Patrona

Szkoła dla Niepodległej

sto lat niepodległości

O Grabowcu

Europejski Fundusz Społeczny

Europejski Fundusz Społeczny

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Zespół Szkół w Grabowcu im. Henryka Sienkiewicza | Administrator strony UNIDEB