Projekt czytelniczy w klasie IV

Utworzono: piątek, 20, grudzień 2019

Uczniowie klasy IV w miesiącach październik - listopad uczestniczyli  w projekcie czytelniczym „Rozczytana klasa – quiz". Cele projektu: promocja czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie wyobraźni dziecięcej, wyrabianie nawyków słuchania siebie nawzajem, doskonalenie umiejętności językowych, koncentracji uwagi oraz słuchania i czytania  ze zrozumieniem, zapamiętania przeczytanych treści.
     Podejmując działania w ramach projektu wybraliśmy książkę pod tytułem „Cukierku, ty łobuzie", która przedstawiała wesołe i śmieszne przygody kota Cukierka.
     Realizując projekt wykonaliśmy następujące zadania:
  • głośne czytanie fragmentów książki przez uczniów oraz wychowawcę,
  • rysowanie przygód głównego bohatera – prace umieszczone zostały na gazetce na szkolnym korytarzu,
  • praca w grupach  - układanie pytań i wzajemne sprawdzanie, w jakim stopniu zapamiętane zostały przez kolegów  treści książki,
  • konkurs klasowy – każdy uczeń samodzielnie odpowiadał na 10 pytań dotyczących znajomości książki – uczniowie większość odpowiedzi wskazali prawidłowo, jednak dwoje uczniów bezbłędnie rozwiązało test: Julia Jabłońska i Oliwier Mazurek.