Konkurs „Wolontariusz Roku”

Utworzono: czwartek, 05, październik 2017

Dyplom A Kowalska

W roku szkolnym 2016/2017 uczennica naszego Zespołu Szkół Angela Kowalska brała udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Wolontariusz Roku". Celem konkursu było nagranie krótkiego filmiku o działaniach podejmowanych przez uczniów w szkołach w ramach wolontariatu.

Angela od 3 lat działa aktywnie jako wolontariuszka w Szkolnym Kole Polskiego Czerwonego Krzyża oraz na rzecz organizacji charytatywnej Caritas. Z chęcią uczestniczy we wszystkich akcjach charytatywnych prowadzonych na terenie Grabowca i okolic. W roku szkolnym 2016/2017 Angela wraz z psychologiem panią Niną Oktabą jeździła na zajęcia do domu chłopca autystycznego, a także przed lekcjami służyła wsparciem dla młodszej koleżanki z autyzmem z naszej szkole.

Za udział w konkursie otrzymała podziękowania i dyplom od Ministra Edukacji Narodowej pani Anny Zaleskiej.

Materiał konkursowy powstał pod kierunkiem Urszuli Kwiatkowskiej przy współpracy z Niną Oktabą oraz Barbarą Jańczuk.